środa, 19 grudnia 2012

Ziiimny news!Wybaczcie, że przerywam nadawanie zaległych relacji z moich wojaży, ale nie mam innego wyjścia, bo Erywań stanął… w śniegu!
Na drzewie wciąż widać liście.
Choinka na Placu Republiki.


Jakie są reakcje społeczeństwa na białego gościa? Rozmaite. Dzieci się chyba cieszą, bo to dzieci. Dorośli jak i wszędzie indziej podchodzą do tego mniej entuzjastycznie – o np. kierowcy niezadowoleni, bo opony by się przydało zmienić („ by się przydało”, a nie „trzeba”, bo większość i tak ponoć tego nie zrobi^^). Wegetarianie ubolewają, nad tym, że ceny warzyw i owoców poszły w górę ( w ciągu dwóch dni pęczek szpinaku podrożał o 20gr), a ja sama nie wiem co myślę, bo z jednej strony się cieszę – miasto jest jeszcze bardziej klimatyczne, a z drugiej strony brak  dobrego ogrzewania w mieszkaniu (mamy tylko 2 elektryczne grzejniki na 6pomieszczeń^^), ZA bardzo pozwala mi poczuć zimę, że tak się wyrażę. ;)
Śnieżna czapka zawsze w modzie. ;)

Drzewa też są trochę w szoku, bo nie wszystkie zakończyły jeszcze proces „obnażania się”. Pada więc nie tylko śnieg, ale opadają też jeszcze liście i listeczki, tworząc podwójny dywan na chodnikach.

Zanim jednak śnieg się pojawił, Erywań stroił się „na zimowo” bez niego – porozstawiano sporą ilość styropianowych domków imitujących śnieg, pojawiły się też plastikowe bałwany i świecące drzewka. A i wodę w fontannach zastąpiły świecidełka. :)


3 komentarze:

 1. Co? Śnieg? Przecież jeszcze przed chwilą było u Ciebie tak ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 2. Joasiu, sama nie mogę się jeszcze otrząsnąć. Z trudem włożyłam jesienny płaszcz do szafy. ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezłe to zdjęcie z ośnieżonym pomnikiem.
  Będą pocztówki. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...