EVS

[ strona wciąż w budowie ;) ] 

Co to jest EVS?
-EVS, czyli Wolontariat Europejski, jest jedną z wielu akcji programu "Młodzież w działaniu" . W ramach EVSu co roku wiele organizacji pozarządowych wysyła wolontariuszy do innego kraju i wiele takich organizacji wolontariuszy przyjmuje. :)

Kto może wziąć udział?
-Generalnie każda osoba mieszcząca się w przedziale wiekowym 18-30 lat. 16/17 latkowie również mają możliwość, ale nie wiem dokładnie na czym to polega. :)
Nie ma żadnych wymogów co do znajomości języka obcego.

Co należy zrobić, aby zostać wolontariuszem?
 - Po pierwsze znaleźć organizację, która będzie naszą organizacją wysyłającą. Następnie przekonać pracujących tam ludzi, że naprawdę nadajemy się na wolontariusza. :) Organizacja goszcząca pomoże ci przygotować się do tego ciekawego wyzwania, którym jest EVS oraz będzie pomocna przy załatwieniu formalności.
Kolejnym ważnym krokiem jest wybranie projektu, który chcemy realizować. Ważne jest, abyś sam/a siebie zapytał/a przy czym chcesz pracować. Projektów jest mnóstwo i o różnorodnej tematyce. Co do krajów, w których Twój EVS może się odbyć też wybór jest duży. ;)

Do szukania zarówno organizacji wysyłającej jak i goszczącej polecam tą stronę - znajdziecie na niej wszystkie organizacje, które mają akredytację i mogą brać udział w Wolontariacie Europejskim. :)

Na jak długo?
- maksymalny okres wolontariatu to 12 miesięcy. Możliwe jest jednak wzięcie udziału w dwóch projektach, przy czym pierwszy nie może być dłuższy niż 2 miesiące, a okres trwania drugiego to wynik odejmowania od 12 miesięcy okresu trwania pierwszego projektu. :)

O moim EVSie:

ORGANIZACJA WYSYŁAJĄCA:
 Caritas Archidiecezji Gdańskiej ze wspaniałą Panią Kasią jako koordynatorką EVS. :)

ORGANIZACJA GOSZCZĄCA:
Capacity and Development for Civil Society NGO :)

4 komentarze:

 1. Hej :)
  Zainspirowało mnie to co napisałaś.
  Też bardzo bym chciała wziąc udział w EVS. W pobliżu mam tylko 2 takie organizacje, tak więc czy mogę wysłać swoją kandydaturę również do tych z innych miast i jakie są szanse na zostanie zaakceptowanym?
  Gorąco pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! Bez problemu możesz współpracować z innymi organizacjami, nawet tymi z drugiego końca Polski, jeśli im to nie przeszkadza, a wiele organizacji jest chętnych do współpracy. A z jakiego regionu Polski pochodzisz? Być może znam jakąś organizację w pobliżu Ciebie. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie! :))))

   Usuń
 2. Też mieszkam w Pomorskim a dokladnie w Slupsku, znasz moze jakies organizacje w poblizu? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć!
  Lada moment zostanę wolontariuszką w Armenii, dlatego mam głowę pełną pytań:) Znalazłabyś czas by udzielić mi kilku wskazówek? Będę wdzięczna za wszelką pomoc! :)
  Podekscytowana

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...